compare

Gazetablic.com

Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote
advertising
Links Website >>
Website Topics ekonomi, sport, showbizz, shqip + 4 more>>
Top Keywords from Search Engines lajmet, blic + 3 more>>
Gazetablic.com is ranked 4,272nd in the world (amongst the 30 million domains). A low-numbered rank means that this website gets lots of visitors. This site is relatively popular among users in the albania. It gets 67.3% of its traffic from the albania . This site is estimated to be worth $723205. It has 16 backlinks. Gazetablic.com has 46% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal Rating:
gazetablic.com
4.0/5.0
by
WebstatsDomain

Similar websites

Favicon of www.gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com

Lajmi i Fundit - Gazetaexpress

Gazetaexpress ju sjell lajmet e fundit në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip - ave

Popularity: | Safety: | www.gazetaexpress.com tags for www.gazetaexpress.com ekonomi / sport / kosova

Favicon of borozani.com  

Borozani.com

Lajme Sport Shqip.

Sport shqip në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale

Popularity: | Safety: | borozani.com tags for borozani.com sport / sport shqip

Favicon of www.kosovapress.com  

Kosovapress.com

Ballina - Kosovapress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity: | Safety: | www.kosovapress.com tags for www.kosovapress.com shqip / kosova / sport

advertising
Favicon of www.albeu.com  

Albeu.com

Portali Albeu.com, Lajmet e Fundit, Sport, Shqiperi, Kosove, Maqedoni...

Albeu.com është portal i pavarur, me seli në tiranë, i themeluar në korrik të vitit 2003

Popularity: | Safety: | www.albeu.com tags for www.albeu.com kosova / shqip / sport

Favicon of www.shqiperia.com  

Shqiperia.com

Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity: | Safety: | www.shqiperia.com tags for www.shqiperia.com sport / ekonomi / shqip

Favicon of universum-ks.org  

Universum-ks.org

Kolegji Universitar Universum

Kolegji universum është universiteti më i mirë në kosovë, i renditur në top 1000 shkollat mëtë

Popularity: | Safety: | universum-ks.org tags for universum-ks.org kosova

Favicon of ilirida.net  

Ilirida.net

Shpejtë Dhe Drejtë

Shpejtë dhe drejtë

Popularity: | Safety: | ilirida.net tags for ilirida.net shqip / lajme shqip

Favicon of gjirafa.com  

Gjirafa.com

Kërko Në Gjuhën Tënde

Gjirafa makinë kërkimore për faqe shqip!

Popularity: | Safety: | gjirafa.com tags for gjirafa.com shqip / kosova

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com

Lajmet e Fundit Shqip

Gazeta lajme shqip online nga kosova, shqiperia, maqedonia, zvicra, gjermania.lajmet e fundit nga

Popularity: | Safety: | www.10minuta.com tags for www.10minuta.com kosova / shqip

Web Safety

gazetablic.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: GazetaBlic - Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote
Description: Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote
SEO score: 46%
Website Worth: $723,205 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 4,272
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
albania
Alexa backlinks: 609
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 104.28.7.67 [Trace] [Reverse]
Pageviews per User: 3.49
Average Time on Site: 03:24
Search Percent:
Estimated percentage of visits to gazetablic.com that came from a search engine
12.7%
Bounce:
Estimated percentage of visits to gazetablic.com that consist of a single pageview
51.1%
Daily Pageviews: n\a
Contact information: try to find contact info in whois information
Load Time: 0.33 seconds

Website categories

Currently, we found 8 categories on gazetablic.com
ekonomi 8'839 sites sport 187'943 sites
showbizz 364 sites shqip 1'189 sites
kosova 1'053 sites kosovo 1'693 sites
Show more

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
frizura te thjeshta
1 2016-02-10
horoskopi i dites se sotme 2010
1 2016-02-10
blerim destani me te dashuren
1 2016-01-31
hapesira shengen
1 2016-01-31
leonora jakupi foto te reja
1 2016-01-29
foto te leonora jakupi te reja
1 2016-01-29
finsik
1 2016-01-23
caushi tirane
1 2016-01-20
pozicione seksuale
1 2016-01-20
gjoksi i zajmines
1 2016-01-07

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
511530
<H1> më kryesoret
<H1> gashi unë nuk ndërmjetësova ibrahim rugova e ka bërë haradinajn kryeministër
<H1> takimi zaev – sela ja çfarë vendosën për koalicionin
<H1> avokati gjykata bëri shkelje me banesat e milaim zekës

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

  • <a>image</a>( 100% )

Terms Cloud

List of most used terms in the anchor text of the referring domains. An example would be "Webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">Free website statistics, analysis, review - Webstatsdomain</a>"

  • <a>image</a>( 100% )

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Gazetablic.com is ranked 4,272nd in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 4,272 visit alexa Alexa backlinks: 609
This report show rough estimate of gazetablic.com's popularity
The top queries driving traffic to gazetablic.com from search engines.
lajmet blic
gazetablic
gazeta blic
blic
blic gazeta shqip

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 4,272th most visited website in the World
albania 67.3 norway 10.9
serbia 9.7 macedonia 4.6
turkey 0.7

Websites hosted on same IP

Domain Popularity
Favicon for yougetsignal.com   www.yougetsignal.com
Favicon for unitedwithisrael.com   unitedwithisrael.com
Favicon for rivermen.net   www.rivermen.net
Favicon for dailycuteness.com   www.dailycuteness.com
Favicon for spore-monsters.com   spore-monsters.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-08-30, website load time was 0.33. The highest load time is 0.37, the lowest load time is 0.19, the average load time is 0.28.

0reviews

Add review